Krok Wiary

Krok Wiary jest to wyjazd wypoczynkowy w kameralnym gronie współorganizowany przez Pogłębiarkę (mobilną wspólnotę ignacjańską) i Pierwszy Krok (organizator wędrówek górskich) skierowany w pierwszej kolejności do członków i sympatyków Pogłębiarki.

Dlaczego warto pojechać?

Wspólnie będziemy przemierzać górskie szlaki, pozwolimy się zatracić podziwiając majestat stworzenia. Czeka nas też odpoczynek na polanach z pięknym widokiem… Góry pozwalają nam się wyciszyć, pozostawić za sobą nasze troski codzienności, pomagają nam zdystansować się od naszych problemów, spojrzeć na nie z innej perspektywy, ładują nasze „baterie”. To właśnie one zawsze pomagają mi stoczyć największe bitwy z samym sobą, po których wracam do domu silniejszy, mocniejszy.

Przez większość czasu będziemy wspólnie wędrować (ok 6h dziennie). Nic tak nie jednoczy ludzi jak wspólne zmagania. Podczas wyjazdu gwarantuję nawiązanie nowych relacji i poznanie wspaniałych ludzi. To właśnie ludzie (czyli Wy) sprawiają, że ten wyjazd jest wyjątkowy. Pogoda może nie dopisać, może nie być widoczności ale dzięki atmosferze jaką wspólnie stworzymy to dalej może być najwspanialszy wyjazd. Będziemy mieli wiele okazji by spędzić wspólnie czas (kawa parzona na szlaku, ognisko pod koniec drugiego dnia, wspólna modlitwa poranna itp…).

Wszystko to odbywać się będzie w bożej obecności. On to wszystko stworzył, to On będzie nam pomagał w zmaganiach i to On będzie nas jednoczył. Nie są to rekolekcje, ale w trakcie wyjazdu będziemy mieli wyznaczony czas na wspólną modlitwę poranną, medytację Słowa Bożego, wieczorny rachunek sumienia. W niedzielę będziemy uczestniczyć we Mszy św. Niejednokrotnie doświadczałem tego jak Bóg mówi do nas właśnie podczas górskich wędrówek. Mówi przez okoliczności i drugiego człowieka, co jest mocno spotęgowane w tych specyficznych warunkach. Dawno nie rozmawiałeś z Ojcem, może masz jakąś szczególną sprawę do Niego, chcesz prosić o radę? Wybierz się z nami i „słuchaj” co będzie do Ciebie mówił.

Chociaż pogoda nie dopisała (przez dwa z trzech dni padał deszcz), wyjazd wspominam jako jeden z najlepszych z moich dotychczasowych, a to za sprawą super towarzystwa i dobrego przewodnika, który potrafił zadbać o miłą, zdrową atmosferę w grupie. Górskie wędrowanie, chwile sam na sam z Bogiem blisko natury, wieczory w schronisku spędzone we wspólnym gronie – jeszcze długo będę wracać pamięcią do tamtych chwil.

Gosia (Kraków)