O mnie

„Pierwszy Krok” to projekt powstały z pasji do ludzi i gór.

Dla mnie góry to nie tylko wyzwanie, próba pokonania własnych słabości. Dla mnie góry to miejsce spotkania z drugim człowiekiem i z samym sobą.

 

„…Góry tylko wtedy mają sens, gdy jest w nich człowiek ze swoimi uczuciami,

przeżywający klęski i zwycięstwa. I wtedy, gdy coś z

tych przeżyć zabiera ze sobą w doliny…” – Andrzej Zawada

Czemu „Pierwszy Krok”? Ta nazwa chodziła za mną od dawna. Określa początek pewnej drogi. Czasem mamy obrany kierunek, a czasem sami nie wiemy dokąd zaprowadzi nas ta droga. Wykonujemy pierwszy krok. To on jest najtrudniejszy, zmusza nas do wyjścia poza swoją strefę komfortu, zmusza byśmy zostawili swoje wygody, przyzwyczajenia i poszli w nieznane. Nie ważne, czy jest to droga w odległe krainy, czy w głąb siebie. Ważne, że wykonujemy ten krok… Ale dlaczego?? Dlatego, że przeciętność nam nie wystarcza. Dlatego, że z każdym rozwojem idzie w parze pewien dyskomfort, pewne cierpienie.

Czy jesteś gotów wykonać swój Pierwszy Krok?


Na stronie głównej znajdziesz organizowane prze mnie wyjazdy. Może znajdziesz coś dla siebie. 


Zarówno w swojej pracy jak i w życiu prywatnym kieruje się wartościami Chrześcijańskimi. Dla Ciebie oznacza to że:

  • Posiadam wymagane uprawnienia na prowadzenie działalności.

  • Robię wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  • Dbam o wysoką jakość naszej oferty

  • Dbam o wysoki poziom kultury i profesjonalizm.

  • Troszczę się o każdego uczestnika


Krzysztof Tomkiel

Pomysłodawca i założyciel „Pierwszego Kroku”, Przewodnik Beskidzki. Mąż i ojciec. Amator wspinaczki boulderingowej. Swoją przygodę z wędrówkami rozpoczął w Harcerstwie, tam też zasmakował czym jest braterstwo i przyjaźń. Pasjonat survivalu. Swoje doświadczenie wykorzystuje często na szlakach.

Pokochałem góry. Mimo, że pochodzę z nizin to często do nich wracam. Dla jednych góry są wyzwaniem i kolejne zdobyte szczyty są celem w wędrówce. Bez celu nie byłoby jednak drogi. To przebyta droga stwarza okoliczności sprzyjające refleksji i obdziera człowieka z masek. Będąc w górach jest się też bliżej nieba przez co łatwiej można usłyszeć Boga

Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu, napisz do nas.